Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Koronowo
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Cekcyn
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Gmina Cekcyn

Ziemia cekcyńska to ponad 25 000 ha powierzchni majestatycznych lasów sosnowych, równinny polodowcowy teren usłany srebrzystymi jeziorami, strugami i oczkami wodnymi, na wpół dzikie meandry Brdy, kilkusetletnie zabytki przyrody, to Magia Borów Tucholskich ze swym bogactwem i różnorodnością fauny i flory.

Gmina Cekcyn zajmuje wschodnią cześć powiatu tucholskiego, w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

Ponad 70 % obszary stanowią lasy, jest tu wiele miejsc zupełnie dzikich, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać charakterystyczne dla tego obszary zwierzęta: jelenie, sarny, dziki czy bobry.

Nasz rejon przyjazny jest amatorom dwóch kółek, którzy bezpiecznie mogą poruszać się po wyznaczonych szlakach rowerowych.

 Atrakcyjne dla uprawiania turystyki aktywnej są też tereny licznych rezerwatów i parków krajobrazowych, na których obszarze wyznaczone zostały ścieżki dydaktyczne, gdzie aktywność poznawcza łączy się z rekreacją.

Perełką na skalę europejską jest Rezerwat Cisów Staropolskich im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie.

Cekcyn słynie z obfitości grzybów i od lat przyciąga grzybiarzy z najdalszych zakątków kraju. Sezon grzybowy trwa nieprzerwanie od czerwca do listopada.

W tutejszych lasach mikolodzy zarejestrowali ponad 100 gatunków grzybów jadalnych, wśród których można znaleźć borowiki, koźlarze, podgrzybki, kurki, gąski, a nawet rydze.

O wielkiej tradycji grzybiarskiej może świadczyć powstanie w Krzywogońcu – wioski borowiackiej, która jest swoistym kultem grzybobrania.

Czy wiesz że?
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone