Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Ostrów Wielkopolski
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Dziwnów
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Dziwnów z lotu ptaka (fot. Cezary Skórka)
Dziwnów z lotu ptaka
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Gmina
Dziwnów

ZAPRASZA !


Gmina Dziwnów położona jest w północno - zachodniej części wojewó- dztwa zachodniopomorskiego i oto- czona trzema akwenami wodnymi: Morzem Bałtyckim od północy, Zalewem Kamieńskim od południa oraz rzeką Dziwną, która łączy Bałtyk z Zalewem, co bez wątpienia jest walorem turystycznym gminy Dziwnów - dzięki takiemu położeniu stanowi ona doskonałe miejsce np. na uprawianie wielu sportów wodnych.

Główne źródło dochodów to oczywiście turystyka.

W skład gminy Dziwnów wchodzą cztery miejscowości: Dziwnów, który w styczniu 2004 roku Dziwnów uzyskał prawa miejskie, Dziwnówek, Międzywodzie, Łukęcin. Gmina Dziwnów prowadzi także ożywioną współpracę z innymi gminami, w tym z niemieckim miastem Werneuchen.

Gmina została również doceniona przez Unię Europejską - w roku 2006 Komisja Europejska zakwalifikowała plaże wszystkich miejscowości gminy Dziwnów do plaż spełniających najwyższe sanitarne standardy.

W Dziwnowie istnieje wiele profesjonalnych, dysponujących komfortowymi warunkami noclegu ośrodków wczasowych, których standardy wciąż się poprawiają.W czterech miejscowości na terenie gminy jest już ogółem ponad 20 tysięcy miejsc noclegowych.

Szacunkowo w sezonie letnim gminę Dziwnów odwiedza ok. 60 tysięcy turystów, na których czekają oprócz słońca, plaż i morza także parki, lasy, a spragnionych wrażeń i zabawy - liczne imprezy o różnorodnej tematyce.

To właśnie w Dziwnowie są wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, jak np. żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing oraz oczywiście wielu innych.


plaża
plaża
most zwodzony
Czy wiesz że?
Pod koniec XIX wieku odkryto(...) (w Dziwnowie) źródła solankowe i jodowo-bromowe, na bazie których powstał w 1886 roku zakład solankowy i sanatorium, które obok Kamienia Pomorskiego, stanowiły podstawową bazę leczniczo-zabiegową na tych terenach.

***
Dziwnów: Początkowo wczasowicze zamieszkiwali u miejscowych rybaków, lecz już w 1844 roku zbudowano pierwszy dom wczasowy, a w 1867 roku ich liczba wzrosła do 31. W 1870 r. Divenow posiadał 171 mieszkańców.
.
Aleja Gwiazd Sportu

Także zwolennicy wędkarstwa mogą w Dziwnowie czuć się wyśmienicie - rzeka Dziwna to idealny teren do wędkowania. Nabrzeża jej zaś, jak też port leżący przy ujściu rzeki do morza to doskonały teren do cumowania jachtów.

Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone