Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Dziwnów
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Gmina
Dziwnów

ZAPRASZA !


Gmina Dziwnów położona jest w północno - zachodniej części wojewó- dztwa zachodniopomorskiego i oto- czona trzema akwenami wodnymi: Morzem Bałtyckim od północy, Zalewem Kamieńskim od południa oraz rzeką Dziwną, która łączy Bałtyk z Zalewem, co bez wątpienia jest walorem turystycznym gminy Dziwnów - dzięki takiemu położeniu stanowi ona doskonałe miejsce np. na uprawianie wielu sportów wodnych.

Główne źródło dochodów to oczywiście turystyka.

W skład gminy Dziwnów wchodzą cztery miejscowości: Dziwnów, który w styczniu 2004 roku Dziwnów uzyskał prawa miejskie, Dziwnówek, Międzywodzie, Łukęcin. Gmina Dziwnów prowadzi także ożywioną współpracę z innymi gminami, w tym z niemieckim miastem Werneuchen.

Gmina została również doceniona przez Unię Europejską - w roku 2006 Komisja Europejska zakwalifikowała plaże wszystkich miejscowości gminy Dziwnów do plaż spełniających najwyższe sanitarne standardy.

W Dziwnowie istnieje wiele profesjonalnych, dysponujących komfortowymi warunkami noclegu ośrodków wczasowych, których standardy wciąż się poprawiają.

Czy wiesz że?
Pierwsza wzmianka kronikarska o Dziwnowie pochodzi z roku 1243. We wczesnym średniowieczu wiódł tędy ważny szlak handlowy łączący Zalew Szczeciński z Bałtykiem. W XIII wieku rzeka Dziwna straciła swoje znaczenie handlowe na skutek zapiaszczenia. Do XIX wieku były tu tylko osady rybackie. Dodatkowym zajęciem ludności była obróbka bursztynu.

***
Dziwnów: Początkowo wczasowicze zamieszkiwali u miejscowych rybaków, lecz już w 1844 roku zbudowano pierwszy dom wczasowy, a w 1867 roku ich liczba wzrosła do 31. W 1870 r. Divenow posiadał 171 mieszkańców.
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone