Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Białystok
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Gdańsk
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Centrum Gdańska (ul. Długi Targ)
Centrum Gdańska widziany od strony rzeki Motławy
Gdańsk od strony rzeki Motławy
Westerplatte
Gdańsk od strony rzeki Motławy
Symbol Gdańska - BURSZTYN
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Panoramy »

Widok na ul. Długi Targ
Latarnia morska w Nowym Porcie
GDAŃSK

Tysiącletni gród nadbałtycki

stolica Pomorza
i miasto Neptuna

Zaprasza!
Szanowny Turysto!

Poznaj 1000-letnią historię naszego miasta,
jego olśniewające zabytki i najbardziej znanych obywateli. Zobacz jak na przestrzeni wieków rozwijał się Gdańsk i jak rodziła się Solidarność.

Zadziwi Cię piękno bałtyckiego złota - bursztynu i wzruszy widok Gdańska, którego już nie ma... Pokażemy Ci historię naszego herbu, z koroną nadaną przez króla Kazimierza Jagiellończyka oraz gdańskie pomniki upamiętniające burzliwe dzieje grodu nad Motławą...

Gdańsk, to
- blisko półmilionowe miasto,
- morska stolica Polski,
- duży ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny,
- popularne centrum turystyczne.Położone nad Zatoką Gdańską, u południowych brzegów Morza Bałtyckiego, tysiącletnie hanzeatyckie miasto od stuleci pełniło kluczową rolę w wymianie towarowej między Europą północną i zachodnią a krajami Europy środkowo-wschodniej. Dzisiejszy Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego i ważnym ośrodkiem administracyjnym.

Widok z wieży ratusza na ul. Długi Targ
Molo w Brzeźnie
Widok z wieży ratusza na ul. Długi Targ
Poziom życia uwarunkowany jest jakością otaczającego środowiska naturalnego.

W Gdańsku do kwestii ekologii przykłada się wyjątkowo duże znaczenie, czego dowodem są liczne inwestycje proekologiczne. Natura szczodrze obdarzyła miasto.

Położone u południowych brzegów Bałtyku, miasto zyskuje na malowniczym otoczeniu
Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego  oraz wzgórz i jezior Szwajcarii Kaszubskiej.

Dwadzieścia trzy kilometry czystych plaż, trzy zorganizowane kąpieliska i 130-metrowe molo to oferta dla amatorów relaksu nad morzem.


Gdańskie ścieżki rowerowe, ogród zoologiczny, słynny Park Oliwski z zabytkowym drzewostanem, Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich "Twierdza Gdańsk" z unikatowymi zabytkami architektury militarnej, liczne parki i skwery, rezerwaty Wyspy Sobieszewskiej - to tylko niektóre propozycje wypoczynku na łonie natury.


W samym sercu starówki znajduje się pływająca  marina jachtowa.

Miłośnicy sportów wodnych mogą uprawiać je na wodach Zatoki Gdańskiej lub na Opływie Motławy, znakomicie nadającym się na wyprawy kajakowe.


Gdańsk - morze możliwości

Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, do wygodnych hoteli, eleganckich restauracji i nastrojowych kafejek.

W mieście funkcjonuje kilka teatrów, filharmonia, scena operowa, letnia scena muzyczna, trzy multikina oraz kilka mniejszych sal kinowych, popularne kluby młodzieżowe, puby i dyskoteki.

Liczne muzea, koncerty, jarmarki, wystawy, uliczne spektakle teatralne dopełniają bogatą ofertę kulturalną , w której każdy, zależnie od zainteresowań i nastroju, znajdzie coś interesującego dla siebie.


Informacje pochodzą z archiwum Referatu Promocji Miasta Gdańska.
Żuraw - widok od strony rzeki Motławy
Przystań jachtowa Marina Gdańsk
Przystań jachtowa Marina Gdańsk
Molo w Brzeźnie
Brzeźno - plaża
Zabytkowe kamienice
Widok z wieży ratusza
Czy wiesz że?
Gdańsk: Ulica Długa i Długi Targ tworzące Trakt Królewski należą do najpiękniejszych ulic Gdańska. Biegną prostopadle do Motławy od Złotej Bramy do Zielonej Bramy. Mieszkali tu najzamożniejsi patrycjusze gdańscy i niemal każda kamienica ma swoją własną ciekawą historię. Najstarsze zachowane domy powstały już w średniowieczu, ale większość zabudowy pochodzi z czasów nowożytnych ...

***
Przystań jachtowa Marina Gdańsk: Wybudowana i oddana do użytku w 1997 roku przystań jachtowa jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Położona w Centrum Starego miasta stwarza doskonałe możliwości do uprawiania turystyki żeglarskiej. Perfekcyjna obsługa oraz wysoki standard zaplecza w skład którego wchodzą sanitariaty, budynek bosmanatu, możliwości podłączeń do sieci energetycznej i ujęć wodnych na pomostach stawiają przystań w czołówce marin polskich i zagranicznych.
Kaplica Królewska
Katedra w Oliwie
Widok na centrum Gdańska
ul. Mariacka
Dwór Artusa
Złota Brama
Twierdza Wisłoujście
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone