Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Pińczów
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Hajnówka / Białowieża
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Noclegi w okolicy »
Filmy »

REGION PUSZCZY
BIAŁOWIESKIEJ


Bogactwa przyrody i wielokulturowość
– z wizytą w Regionie Puszczy Białowieskiej
 

We wschodniej części Polski jest takie miejsce, gdzie czas płynie wolniej - jego bieg wyznacza spokojny nurt rzek oraz dobry wiatr kołyszący połaciami lasu niczym harfą.

Miejsce to stanowi królestwo Matki Natury, zaś odwieczne rywalki – tradycja i nowoczesność – żyją tu w całkowitej harmonii.

Jest to wreszcie miejsce splotu wielu kultur, które tworzą fascynujący warkocz dziedzictwa regionu, spinający w całość pasma folkloru, obrzędowości i pamięci o przodkach. Ta magiczna kraina to region Puszczy Białowieskiej.


Jego największym przyrodniczym skarbem jest
Puszcza Białowieska – nizinny komleks leśny, rozciągający się po obu stronach białorusko – polskiej granicy, wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości, a w którym zachowały się ostatnie fragmenty lasu o charakterze naturalnym.

Białowieska knieja odznacza się dużym stopniem naturalności
: niespotykana nigdzie indziej bioróżnorodność, bogactwo flory i fauny oraz górujące nad poszyciem leśnym potężne, liczące nawet 500 lat drzewostany czynią to miejsce niezwykłym.

Puszcza Białowieska – miejsce odpoczynku krolów i książat polskich (puszczańska knieja gościła m.in. Stefana Batorego, Władysława Jagiełło i Zygmunta Augusta), po dziś dzień kusi spragnionych oddechu od codzienności
.

Przebywający w Krainie Żubra turysta może liczyć na kontakt z przyrodą wędrując szlakami – pieszymi, rowerowymi bądź do Nordic Walking, podglądając leśnych mieszkańców z platform widokowych lub podziwiając piękno puszczańskiego krajobrazu z perspektywy wypraw kajakowych.

Puszcza Białowieska zajmuje obecnie ponad 143 tys. ha, z których w Republice Białoruś znajduje się ok. 80 tys. ha, a po stronie polskiej – 63 tys. ha, z czego 10,5 tys. ha (czyli 1/6 ,,polskiej'' czesci puszczy) wchodzi w skład Białowieskiego Parku Narodowego - najstarszego w Polsce parku nardowego, utowrzonego w 1921 r.

Pozostały obszar Puszczy należy do Leśnego Kompleksu Promocyjnego ,,Puszcza Białowieska'', znajdujacych się pod zarządem trzech nadleśnictw – Hajnówka, Białowieża i Browsk. 

>> AGROSPA W SERCU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ 
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem ofert wiejskiej turystyki zdrowotnej

>>  BAZA NOCLEGOWA

Czy wiesz że?
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone