Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Ujsoły
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Jawor
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Piękno okolic


Wokół Jawora
miejsca najpiękniejsze i najcenniejsze
 

Park Krajobrazowy „Chełmy” - znajduje się we wschodniej części Gór i Pogórza Kaczawskiego, 5 km od Jawora, zajmując pow. prawie 16 tys. ha. Prawdziwa kraina wygasłych wulkanów sprzed milionów lat, dziś przebogata w faunę i florę, a także niespotykany klimat. Unikatowym w skali kraju jest las jaworowy z paprocią „języcznikiem zwyczajnym”. W Wąwozie Myśliborskim liczne ścieżki dydaktyczne, oraz „słoneczna” polana do organizacji biwaku.
 

Małe Organy Myśliborskie - bazaltowy czop wulkanu z widocznymi ciosami słupowymi, znajduje się na wzgórzu Rataj (350 m n.p.m.)
 

Czartowska Skała - komin wulkaniczny (468 m n.p.m.) Ze szczytu podziwiamy panoramę Gór Kaczawskich, a także Sudety Zachodnie ze Śnieżką włącznie.

 Czartowska Skała, fot. Wojciech Turkosz

„Słup” - urokliwy zbiornik wodny o pow. ok. 450 ha, ostoja w okresie migracji dla 57 gatunków ptaków wodno-błotnych. Atrakcja dla wędkarzy, występuje tu ponad 20 gatunków ryb, m.in.: pstrągi tęczowe, szczupaki, sandacze i karpie. Doskonałe miejsce do długich spacerów.
 

Ostrzyca - najwyższe wzniesienie Pogórza Kaczawskiego o wulkanicznym rodowodzie (501 m n.p.m.). Fragment komina wulkanu wypełnionego zastygniętą magmą - bazaltem. Chronione i najpiękniejsze w Polsce gołoborza bazaltowe.
 

Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy
- mieści się na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, powstałego w 1940 r. Był to jeden z najcięższych obozów nastawiony na morderczą pracę w kamieniołomach.


 Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy

Muzeum proponuje, obok licznych wystaw, zwiedzanie terenów poobozowych, a także kamieniołomów. Na terenie obozu zachowały się m.in.: brama wraz z dwiema przyległymi wartowniami, fundamenty bloków i krematorium, piec krematorium polowego oraz ściana śmierci.

(podróż ok. 15 minut w kierunku Strzegomia,
 - droga krajowa nr 374)

Kontakt:
tel. +48 74/842 15 80
      +48 74/855 90 07
Zapraszamy!
Witamy
Środa, 16 stycznia 2019
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone