Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Gorlice
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Karpacz
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Świątynia Wang
Świątynia Wang (fot. www.poland24h.pl)
Obserwatorium na Śnieżce (fot. www.poland24h.pl)
Widok ze Śnieżki (fot. www.poland24h.pl)
Zabytkowy cmentarz (fot. www.poland24h.pl)
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Kamery »
Panoramy »

Karpacz
 
 
Karpacz to górska miejscowość turystyczna z przepięknymi widokami i niepowtarzalną atmosferą. Leży w Karkonoszach u podnóża Śnieżki (1602 m n.p.m.). 
Tutaj warto odwiedzić wiele miejsc - m.in. stylową Świątynię Wang sprowadzoną z Norwegii, wybudowaną bez użycia metalowych gwoździ, jedyne w Polsce Muzeum Zabawek Henryka Tomaszewskiego, Muzeum Sportu i Turystyki, odciski butów wyprawowych największych gwiazd himalajskich na Skwerze Zdobywców, Skocznię Orlinek, zaporę nad Łomnicą i Dziki Wodospad.

Podstawowym atutem miasta jest zdecydowanie sport i turystyka. Miejsc do uprawiania zarówno sportów zimowych jak i letnich jest mnóstwo. Latem można pojeździć rowerem, spróbować swoich sił w Nordic Walking, cross skatingu, mountainboardzie, skoczyć na bungee, pojeździć na letnim torze saneczkowym i Alpina Coaster, pograć w golfa na strzelnicy golfowej Golf Range czy wybrać się na wycieczkę w góry. Dzieci mają do dyspozycji kilka nowych placów zabaw oraz Park Bajek na Wilczej Porębie, pojeździć na letnim torze pontonowym, na łyżwach lub zobaczyć smoki i trolle w Parku Rozrywki. Zimą natomiast można pojeździć na nartach, sankach, łyżwach, poszaleć w Aqua Parkach , a przez cały rok można cieszyć się urokami pięknych Karkonoszy. 

W mieście czeka na Państwa ponad 11 tysięcy miejsc noclegowych i prawie 100 restauracji, pubów i barów. Miasto poprzez promowanie idei Karpacz – Strefa Górskiej Aktywności stawia przede wszystkim na aktywny wypoczynek i oferuje możliwość uczestniczenia w kilkunastu zawodach sportowych m.in. Mountain Marathon - Śnieżka Run 1602, Lawina – Marszozbieg ze Śnieżki do Samotni, Bieg do Kotła Łomniczki, Puchar Samotni, Wyścig w Kolarstwie Górskim MTB Karpacz – Śnieżka non stop Góra.
Wyciąg krzesełkowy na Kopę (fot. www.poland24h.pl)
Zapora na Łomnicy (fot. www.poland24h.pl)
Świątynia Wang (fot. www.poland24h.pl)

Miłośnicy wydarzeń towarzyskich i kulturalnych również znajdą coś dla siebie – w lipcu Festiwal Dni Muzyki Europejskiej, w sierpniu odbywa się jeden z najbardziej nastrojowych festiwali Gitarą i Piórem, European Voice & Music Festival, a w czasie Pikniku Entuzjastów Harleya Davidsona obejrzycie na żywo paradę wysokiej klasy motorów.

Miłośnicy turystyki pieszej mają do dyspozycji kilkanaście szlaków o różnym stopniu trudności. Na Śnieżkę najszybciej można dostać się koleją linową na Kopę, a po drodze warto wstąpić do Domu Śląskiego. Oprócz szczytu Karkonoszy warto zobaczyć kotły polodowcowe, Pielgrzymy, Słonecznik, a po takiej wędrówce można zajrzeć do klimatycznych górskich schronisk i spróbować tutejszych specjałów.

Wszelkie informacje dotyczące miasta, odbywających się imprez, propozycje wycieczek, wykaz wszystkich atrakcji turystycznych, noclegów, punktów gastronomicznych i wiele innych przydatnych wiadomości znajdą Państwo na stronie
Droga na Śnieżkę (fot. www.poland24h.pl)
(fot. poland24h.pl)
Dziki Wodospad (fot. www.poland24h.pl
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny
Muzeum SIT
Śnieżka
Most wiszący
Letni tor saneczkowy KOLOROWA
Czy wiesz że?
Już niedługo powstaną kolejne atrakcje: Muzeum Karkonoskie Tajemnice – położone w centrum miasta niedaleko parku przy Mieszku. Będzie można zobaczyć skarby Karkonoszy. Muzeum Ziemii – powstaje w Karpaczu Górnym, będzie można zobaczyć różne kamienie, skały , minerały.

***
Śnieżka – najwyższy szczyt (1602 m n.p.m.) Karkonoszy. Masyw Śnieżki tworzy charakterystyczna skalna piramida wznosząca się ponad 200 m nad okoliczne grzbiety. Przez większą część roku panują na niej bardzo surowe warunki atmosferyczne: niskie temperatury, porywiste wiatry, obfite opady deszczu i śniegu. Podczas ładnej pogody ze szczytu Śnieżki roztacza się z niej wspaniały widok na góry i Kotlinę Jeleniogórską. Pierwszego wejścia na Śnieżkę dokonano prawdopodobnie w połowie XV w. Wzniesioną na szczycie kaplicę z 1681 r. poświęcono patronowi przewodników św. Wawrzyńcowi i raz w roku (10 sierpnia) odprawiana jest w niej msza święta. Symbolem Śnieżki jest przypominający spodki i nazywany „latającymi talerzami” budynek Obserwatorium Meteorologicznego.
Mały Staw
Wyciąg krzesełkowy na Kopę (fot. www.poland24h.pl)
Miejsce zaburzenia grawitacji „Trójkąt Bermudzki” (fot. www.poland24h.pl)
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone