Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Serock
Agroturystyka k. Mrągowa
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Kartuzy
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Kaszubskie Nuty
Okolice Kartuz
Noclegi w okolicy »
Filmy »

KARTUZY

„Kto chce spędzec dobre wczasё niech w kartёszczi jedze lasё, Tam Kaszёbi dobry lёdze pomogą mu w każdyj biedze.”

- Słowa popularnej na Kaszubach piosenki to najlepsze zaproszenie do odwiedzenia Kartuz.
 
 
Kartuzy to miasto pięciu jezior, położone zaledwie 32 km na południowy zachód od Gdańska w samym centrum Kaszub. Przepięknie usytuowane wśród zalesionych wzgórz nad jeziorami: Karczemne, Klasztorne Małe i Duże, Ciche, oraz Mielonko, stanowi centrum turystyczne i kulturalne regionu.

Dobre połączenia komunikacyjne z Trójmiastem oraz bliskość Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Gdańsk - Rębiechowo powodują, że Kartuzy są dobrym punktem do organizowania różnorodnych wycieczek w celu poznania atrakcji regionu.
 
Kartuski letni sezon obfituje w liczne imprezy kulturalne- w tym roku szczególnie zapraszamy na Jubileuszowe XXV Kartuskie Letnie Koncerty Organowe (lipiec-sierpień), Powitanie lata (2 czerwca), Jarmark Kaszubski (20-22 lipca), oraz najważniejszą imprezę, jedną z największych na Pomorzu - Truskawkobranie (1 lipca), odbywającą się co roku w przepięknym punkcie widokowym na Złotej Górze w Brodnicy Górnej (12 km od Kartuz w kierunku Bytowa), skupiającą turystów z całego Pomorza.

Truskawkobranie - jest świętem truskawki licznie uprawianej w powiecie kartuskim.
Święto truskawki
Koncert w Kolegiacie

Z uwagi na swe położenie Kartuzy są mekką turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Liczne trasy piesze, rowerowe, szlaki kajakowe sprzyjają aktywnemu spędzaniu wolnego czasu.
 
Walory turystyczne Kartuz to przede wszystkim:
- urozmaicony krajobraz
- liczne zabytki kultury materialnej: np. zabytki architektury, sztuki sakralnej i ludowej;
- duże możliwości zakwaterowania i wyżywienia na czas wypoczynku zarówno w samym mieście, jak i w okolicy,
- gęsta sieć dróg dojazdowych i turystycznych;

Kartuzy-rynek
Czy wiesz że?
Złota Góra k. Kartuz - jest znanym punktem widokowym znajdującym się na trasie tzw. Drogi Kaszubskiej. Każdego roku na przełomie czerwca i lipca Złota Góra jest miejscem, na którym organizowana jest największa impreza plenerowa na Kaszubach – Truskawkobranie. Truskawkobranie jest świętem truskawki licznie uprawianej w powiecie kartuskim.

***
Kartuzy to miasto pięciu jezior, położone zaledwie 32 km na południowy zachód od Gdańska w samym centrum Kaszub. Przepięknie usytuowane wśród zalesionych wzgórz nad jeziorami: Karczemne, Klasztorne Małe i Duże, Ciche, oraz Mielonko, stanowi centrum turystyczne i kulturalne regionu.
.
 
Ważnym czynnikiem rozwoju turystyki jest również stan środowiska naturalnego.

Duże obszary Kaszub wykazują wspaniałe walory krajobrazowe, przepiękne rezerwaty, malowniczo wkomponowane w otoczenie lasy i jeziora.
 
Atrakcyjne położenie i niezwykle bogate walory przyrodnicze Kartuz- Serca Kaszub - serca tętniącego życiem, w którym myśli się o przyszłości, a zarazem pamięta o historycznej przeszłości oraz szczególna atmosfera sprawiają, że każdy, kto raz odwiedził to miejsce, chętnie tu powraca.

ZAPRASZAMY DO KARTUZ!
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone