Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Częstochowa
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Kórnik
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Zamek w Kórniku latem
Zamek w Kórniku nocą
Kórnik z lotu ptaka
Centrum Rekreacji i Sportu OAZA w Kórniku
Ratusz w Bninie nocą
Bnin z lotu ptaka
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Panoramy »

Gmina Kórnik

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia gminy Kórnik, leżącej w środkowej części Wielkopolski, w powiecie poznańskim. Atrakcyjne położenie w pobliżu autostrady A2, wyremontowanej “trasy krajowej” S-11 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania gwarantują dogodne połączenia nie tylko krajowe, ale praktycznie z całym światem.

Warto poznać naszą Ziemię – piękną i gospodarną, o bogatej historii i wspaniałych zabytkach. Ziemię, której obecne oblicze kształtuje wielowiekowa tradycja i współczesność. Tradycja to nasze dziedzictwo kulturowe, a współczesność to nowe inwestycje podnoszące poziom życia mieszkańców i stwarzające korzystne warunki do inwestowania.

O dynamicznym rozwoju naszej gminy mogą świadczyć czołowe miejsca w wielu rankingach oceniających rozwój jednostek samorządowych m.in. 1. miejsce w Rankingu Samorządów gazety Rzeczpospolita (2010 rok), godło Teraz Polska (2010 rok) oraz 3. miejsce w Polsce wg wskaźników Zrównoważonego Rozwoju w 2010 roku.

Zapraszamy do Kórnika tych, których przyciąga miejsce o bogatej przeszłości i tych, którzy chcą po prostu odpocząć od zgiełku miasta i pospacerować po urokliwych alejkach Arboretum, bądź wzdłuż kórnickiej Promenady.

Z radością witamy tych, którzy szukają w Kórniku inspiracji kulturalnych, a także tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas np. w Kórnickim Centrum Sportu i Rekreacji „OAZA”. Zapraszamy do poszukiwań śladów dawnych dziejów, zwiedzania Arboretum i Zamku Kórnickiego o każdej porze roku, aktywnego wypoczynku i odkrycia, że Kórnik przecież jest tak blisko…

Kąpielisko Kórnik
Promenada w Kórniku
Jezioro w Kórniku
Widok na Kórnik z lotu ptaka
Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
Zamek w Kórniku
Zamek w Kórniku - widok z lotu ptaka
Zamek w Kórniku nocą
Zamek w Kórniku - most
Zamek w Kórniku - wnętrze
Biblioteka Kórnicka
Zamek w Kórniku - wnętrze
Ratusz w Kórniku
Ratusz w Bninie nocą
Czy wiesz że?
Ogromne znaczenie dla rozwoju Kórnika odegrał również hrabia Tytus Działyński – wielki patriota i mecenas kultury. Zbierał pamiątki narodowe, ponownie przebudował zamek, unowocześnił folwarki, utworzył bibliotekę, arboretum i szkółki drzew i krzewów.

***
Na obecny kształt kórnickiego Zamku największy wpływ miała Toefila z Działyńskich Szołdrska-Potulicka, która pod koniec XVIII w. przebudowała Zamek i otaczające go ogrody na ówczesny wzór francuski, dzięki czemu szybko zyskał miano jednej z najładniejszych budowli w ówczesnej Polsce. Kiedy w połowie XIX w. pieczę nad zamkiem objął hrabia Tytus Działyński, Zamek przebudowano, nadając mu charakter romantycznej neogotyckiej budowli obronnej, z elementami architektury orientalnej. Późniejsze losy budowli wiążą się z burzliwymi dziejami Polski, z których, na szczęście Zamek ocalał bez większych zniszczeń.
Arboretum
Kościół Parafialny p.w. Świętych Wszystkich w Kórniku
Spotkania z Białą Damą
Spotkania z Białą Damą
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone