Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Człuchów
Noclegi nad morzem - Grzybowo
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Kudowa-Zdrój
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Park Zdrojowy
Park Zdrojowy
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Park Zdrojowy
Kudowa-Zdrój
to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk polskich, położone w południowo-zachodniej części Ziemi Kłodzkiej, na wysokości 388 – 700 m.n.p.m.

Miasto leży w płaskiej kotlinie o długości 9 km i szerokości 6 km, która z trzech stron otoczona jest górami : Stołowymi, Wzgórzami Lewińskimi oraz wzgórzami należącymi do Gór Orlickich.

Przez miasto przebiega międzynarodowa droga E 67 Wrocław – Praga. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta funkcjonuje jedno z największych granicznych przejść drogowych między Polską a Republiką Czeską: Kudowa Zdrój – Nachod.

Doskonałe walory przyrodo-lecznicze, sąsiedztwo przepięknych Gór Stołowych, malownicze szlaki rowerowe i turystyczne, unikalne, obiekty muzealne i kulturowe, nowoczesne zaplecze sportowe oraz sąsiedztwo granicy z Czechami powoduje, że Kudowa Zdrój cieszy się zasłużonym zainteresowaniem zarówno wśród kuracjuszy jak i turystów.

Park Zdrojowy

Wszystkim którzy cenią sobie ciszę i spokój polecamy malowniczy Park Zdrojowy z unikalnymi źródłami mineralnymi. Obecnie przywracamy XIX wieczny oryginalny charakter tego przepięknego miejsca. 

Przyjeżdżajcie, zwiedzajcie, wypoczywajcie
i cieszcie się pięknem Kudowy Zdroju i okolic.
Błędne Skały
Park Zdrojowy
Muzeum Żab
Kaplica Czaszek
Fontanna w Parku Zdrojowym
Park Zdrojowy
Kudowa-Zdrój - widok z lotu ptaka
Aqua Park Wodny Świat
Ruchoma Szopka
Czy wiesz że?
Nazwa niepowtarzalnego labiryntu skalnego obejmującego grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbionego w górnokredowych piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry, wykorzystujące niejednakową ich odporność na wietrzenie. Znajdują się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Dojazd z Kudowy Zdrój w kierunku Karłowa lub czerwonym szlakiem ok. 2,5 godz.

***
Kudowa – Zdrój należy do najstarszych uzdrowisk w Polsce i Europie. Miejscowość ta po raz pierwszy wzmiankowana jest w roku 1477 w dokumencie Henryka Starszego, syna króla czeskiego, Jerzego z Podiebradu. Początkowa nazwa wioski brzmiała Lipolitov. W połowie XVI wieku nazwa uległa zmianie na Chudoba, później Kudoba i od 1945 roku na Kudowa – Zdrój.
Szczeliniec Wielki

Zapraszamy do Kudowy-Zdrój !
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone