Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Gorlice
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Międzyzdroje
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Promenada Gwiazd
widok na miasto Międzyzdroje
Promenada Gwiazd
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Międzyzdroje

to kurort ze 170 letnią tradycją.

To gmina licząca 6,5 tysiąca mieszka- ńców, położona na największej po- lskiej Wyspie Wolin, w północno-za- chodniej części województwa zacho- dniopomorskiego.

O tym, że Międzyzdroje i okolice należą do najbardziej malowniczych i atrakcyjnych zakątków Polski wiedzą nie tylko jej mieszkańcy, ale również liczni turyści z kraju i zagranicy. Turystyka stanowi jedną z głównych dziedzin gospodarki lokalnej.

Największą atrakcją Międzyzdrojów jest piękna piaszczysta plaża, z której w głąb morza wychodzi molo o długości 395 m z przystanią „białej floty”, oferującej rejsy statkami na Wyspę Uznam do cesarskich kurortów niemieckich Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin oraz wycieczki turystyczne po Morzu Bałtyckim. To atrakcyjne tereny Wolińskiego Parku Narodowego, które dają schronienie przed letnim upałem, dodają miłej wilgoci i aromatów wiejącym od lądu wiatrom.

Czyste wody Zatoki Pomorskiej, leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i malownicze krajobrazy są magnesem dla tysięcy ludzi przybywających każdego roku Międzyzdrojów. Łagodny, morski klimat, bogate w jod powietrze, dużo słońca i cieplejsza niż gdzie indziej woda, w płytkiej tu Zatoce Pomorskiej, stwarzają świetne warunki do plażowania i wypoczynku. Jednym słowem to urocza gmina, która zaprasza każdego. Na plażę wakacyjnych gości, poszukujących słońca i odpoczynku w oprawie bezkresu szumiącego morza, na szlaki Wolińskiego Parku Narodowego, drogi i ścieżki Zalesia, Wicka, Wapnicy i Lubina, rowerzystów i pieszych wędrowców na spotkanie z przyrodą, wodniaków na piękne akweny morskie i Zalewu Szczecińskiego ze sprzyjającymi wiatrami w żaglach, a zainteresowanych historią regionu na pradawne szlaki kultur i narodów.

Międzyzdroje - widok z lotu ptaka

Goście odwiedzający Międzyzdroje nie tylko mogą wypocząć na pięknej, piaszczystej plaży, podziwiać krajobrazy lub uprawiać turystykę aktywną lecz czynnie uczestniczyć w oferowanych atrakcjach kulturalnych i sportowych, które odbywają się w oprawie gwiazd kina, filmu, estrady i sportu.
Grodzisko Średniowieczne
Jezioro Wicko
Żubry
Park Chopina
.
Molo
Molo
Kawcza Góra (61 m.n.p.m)
Promenada Gwiazd
Gosań
Aleja Gwiazd
Czy wiesz że?
KAWCZA GÓRA (61 m.n.p.m.)– punkt widokowy na Zatokę Pomorską we wschodniej części miasta (Międzyzdroje). Znajduje się tam starodrzew bukowo-sosnowy. Na szczycie postawiono pamiątkowe głazy ze zjazdów leśników z 1892r. – Zjazd Leśników Niemieckich i z 1992 – Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego a niżej kamienny obelisk upamiętniający zjazdy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

***
Międzyzdroje: PROMENADA GWIAZD - dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996r. Wakacyjnym Festiwalem Gwiazd. Jest to nietypowa aleja, na której utrwalono w brązie 108 odcisków dłoni artystów i 4 pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru. Odsłonięto tu ławeczkę odlaną z brązu dla uczczenia pamięci Gustawa Holoubka.
.
Molo
Gosań
.
Gabinet Figur Woskowych
Muzeum Broni V-3

Położenie geograficzne
 
Przy ujściu Odry, między cieśninami: Świną i Dziwną a Bałtykiem, znajduje się największa polska Wyspa Wolin, na której w północno-zachodniej części leży najmodniejszy dziś kurort na naszym Wybrzeżu – Międzyzdroje.

Miasto od Szczecina oddalone jest o 100 km. Do Międzyzdrojów można dojechać koleją, autobusem PKS, busami kursującymi regularnie ze Szczecina i Świnoujścia lub własnym samochodem. Można przylecieć też samolotem, do międzynarodowego lotniska w Goleniowie oddalonego o 50 km, Heringsdorfu (Wyspa Uznam – Niemcy) – 25 km, Berlin – 250 km.

Zapraszamy do Międzyzdrojów !
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone