Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Żnin
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Mikołajki
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Mikołajki z lotu
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Mikołajki

 
 
Gmina Mikołajki - położona w sercu Mazur - Krainie Wielkich Jezior zajmuje powierzchnię 256,4 km.

Ponad połowa to lasy i jeziora. Znaczna cześć znajduje sie w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Gmine zamieszkuje łącznie prawie 9000 mieszkanców.

Walory przyrodnicze, krajobrazowe, możliwości wypoczynkowe oraz ciągle rozwijająca się infrastruktura turystyczna sprawiają , ze Gmina Mikołajki cieszą się dużym powodzeniem i uznaniem wśród turystów z kraju i zagranicy.

Gmina Mikołajki położona jest w północno-wschodnim regionie Polski, we wschodniej cześci województwa warmińsko-mazurskiego – w odległości ok. 90 km od miasta wojewódzkiego (Olsztyn) i ok. 25 km od miasta powiatowego (Mrągowo)...
Pod względem fizjograficznym obszar gminy znajduje się w centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Cecha charakterystyczna krajobrazu regionu jest skupienie dużych, naturalnych zbiorników wodnych (ok. 23% powierzchni gminy).

Większość jezior regionu łączy się ze sobą ciekami naturalnymi bądź systemami kanałów, tworząc unikalny w Europie szlak wodny, o dlugosci ok. 140 km, w centrum którego leżą Mikołajki.

Częściowo w obrębie gminy znajduje się największe polskie jezioro – Śniardwy. Drugim obok jezior typowym elementem krajobrazu gminy sa rozlegle, zwarte kompleksy leśne (ok. 22% powierzchni gminy).
Dni Mikołajek
Rajd Polski
Centrum Mikołajek
Czy wiesz że?
Gmina Mikołajki położona jest w północno-wschodnim regionie Polski, we wschodniej cześci województwa warmińsko-mazurskiego – w odległości ok. 90 km od miasta wojewódzkiego (Olsztyn) i ok. 25 km od miasta powiatowego (Mrągowo)...

***
Rezerwat \"Jezioro Łuknajno\" - objęte ochroną już od 24.07.1937 r.; po wojnie w 1947 r. uznano Łuknajno za rezerwat ornitologiczny. W 1977 r. włączono rezerwat do międzynarodowej sieci rezerwatów biosfery pod egidą UNESCO. Rok później uznano ważnym obszarem wodno-błotnym na świecie dla życia i rozrodu ptaków wodnych w ramach konwencji RAMSAR.
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone