Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Jarosław
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Myślenice
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Rynek
Koncert podczas Myślenickiego Festiwalu Lata
Kościółek na Stradomiu
Myślenice
Rynek
Zjazd na byle czym
Noclegi w okolicy »
Filmy »

MYŚLENICE
M
Szukasz miejsca na rodzinny wypoczynek, wypad ze znajomymi, a może marzysz o chwili na świeżym powietrzu?

W Myślenicach nie tylko spędzisz aktywnie czas, ale również zrelaksujesz się i wypoczniesz.

Miasto położone między Krakowem a Zakopanem urzeka pięknymi krajobrazami i mocą atrakcji o każdej porze roku. Ponadto jest dogodną bazą wypadową do wielu miejscowości w Małopolsce takich jak Kraków, Zakopane, Wieliczka czy Oświecim.


Zarabie – strefa wolnego czasu !

Aktywni mogą skorzystać z Centrum Sportu i Rekreacji w obrębie którego mieści się hala widowiskowo-sportowa, salka do sortów walki, boisko ze sztuczną nawierzchnią, nowoczesna strzelnica sportowa oraz klub fitness z sauną, siłownią i bogatą ofertą zajęć rekreacyjnych. W strefie czasu wolnego – Zarabie do spacerowania zachęca park, w którym znajduje się również plac zabaw dla dzieci, a dla tych którzy wolą przemieszczać się nieco szybciej – ścieżka biegowo-rowerowa.

Zarabie to wakacyjna mekka nie tylko dla turystów, którzy korzystają tutaj z kąpieliska na rzecze Rabie, jak również tłumnie uczestniczą w organizowanym tutaj Myślenickim Festiwalu Lata, na którym wystąpiły już takie Gwiazdy jak Kayah, Happy Sad, Feel, Dżem, Hey, T.LOVE i wielu innych. Góra Chełm w lecie służy rowerzystom wszelkiego kalibru i wielbicielom pieszych wycieczek, w zimie natomiast narciarzom i snowboardzistom zarówno początkującym jak i tym zaawansowanym.

Ci, którzy zapragną jeszcze więcej ruchu, mogą odwiedzić korty tenisowe, basen otwarty i skate park, a amatorzy pływania mogą skorzystać dodatkowo z oferty Centrum Wodnego Aquarius.


Centrum

Kierując się do serca miasta – warto zobaczyć zabytkowy kościołek na Stardomiu XV w, a następnie udać się do jednego z najpiękniejszych rynków w Małopolsce i przysiąść na ławce lub w ogródku kawiarnianym, a w ziemie spacerować wzdłuż zabytkowych kamienic, kryjących wiele interesujących historii.

Muzeum Regionalne
Muzeum Regionalne
Muzeum Regionalne
Galeria 30 km
Sanktuarium NMP


Przecznicę od rynku znajduje się Muzeum Regionalne – Dom Grecki goszczący dzieła wybitnych twórców oraz regionalnych artystów. Był on niegdyś domem mieszkalnym dla kolejnych właścicieli, mieściła się tutaj klasa Szkoły Podstawowej, sklep mięsny, zakład ślusarski, zakład szklarski, a w czasie II wojny światowej w "Domu Greckim" czynny był magiel i prasowalnia bielizny.

Zwyczajowa nazwa pochodzi od zatrzymujących się tu (dawnej karczmie) ormiańskich kupców, których ze względu na ciemna karnację mieszkańcy Myślenic mylili z Grekami.

Idąc wzdłuż brukowej ulicy dotrzemy do Kościoła Parafialnego Najświętszej Marii Panny – tutejszego sanktuarium którym znajduje się słynny obraz Matki Bożej Myślenickiej koronowanej przez samego Kardynała Karola Wojtyłę. W jednaj z kamienic (najstarszej w mieście) przy Rynku 27 mieści się galeria sztuki nowoczesnej 30 kilometr.

Do tego by przysiąść na rynku zachęcają liczne letnie ogródki i ławeczki gdzie można przysiąść w trakcie spaceru.


Przyjedź do nas!

Sam – spędzisz przyjemnie czas na rowerowych lub pieszych wycieczkach, odwiedzisz ciekawe miejsca, zrelaksujesz się i odpoczniesz.

Z rodziną – skorzystasz z wielu atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci i dorosłych w centrum wodnym Aquarius czy parku miejskim. Poznasz legendy i sekretne miejsca Myślenic

Z przyjaciółmi – poszalejesz na zboczach Góry Chełm, w zimie szusując na nartach, a latem śmigając w dół na rowerach. 

Trasy turystyczne
Park miejski
Stacja Narciarska Zarabie Sport
Stacja Narciarska Myślenice
Rynek zimą
Jazda konna
Jazda konna
Piesze wycieczki
Kolejka na górę Chełm
Downhill - rowerowe szaleństwo
Downhill - rowerowe szaleństwo
Czy wiesz że?
Stacja Narciarska Myślenice spełnia wszelkie oczekiwania miłośników białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są trasy o różnym stopniu trudności. Zarówno dla tych początkujących jak i doświadczonych. W kompleksie znajduje się wszystko to, co niezbędne podczas wypadu na stok: doskonałe warunki narciarskie na oświetlonych, ratrakowanych i sztucznie naśnieżnych zboczach, wypożyczalnię i serwis oraz szkółkę narciarską.

***
W roku 1629 Myślenice nawiedził pożar, który zniszczył znaczną część zabudowy. Zanim miasto zdołało się odbudować napadł na nie oddział szwedzki, który w roku 1655 spalił je i ograbił. Po zakończeniu wojny ze Szwecją, w roku 1660, starano się przywrócić dawną świetność miasta. Służyć temu miał przywilej nadany przez kasztelana krakowskiego Stanisława Koniecpolskiego, przyznający prawo do odbywania pięciu jarmarków.
Pentanque (na myślenickim Zarabiu funkcjonują dwa profesjonalnie przygotowane kulodromy)
Centrum Sportu
Centrum Sportu
Centrum Sportu
Centrum Sportu
Basen letni na Zarabiu
Centrum wodne AQUARIUS położone w śródmieściu
Korty tenisowe na Zarabiu
Skate park na Zarabiu


Zapraszamy do Myślenic!


JAK DOJECHAĆ DO NAS?Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone