Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Polanica Zdrój
Pensjonat - Majątek Giże k. Olecka
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Szczawno-Zdrój
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Informacje ogólne
Pijalnia Wód
Wieża Anny

Uzdrowiskowa
  Gmina Miejska
Szczawno Zdrój


położona jest w południowo-zachodniej Polsce na Dolnym śląsku w Sudetach środkowych.Leży na wysokości ok. 410 n.p.m. u podnóża góry Chełmiec (869 m n.p.m.) najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich, w dolinie potoku Szczawnik.

Od północnego-zachodu graniczy z gminą Stare Bogaczowice, od północy, wschodu i południowego-wschodu z Wałbrzychem, a od południowego-zachodu z Boguszowem-Gorce.

Klimat Szczawna podgórski, lekko bodźcowy, łagodny i orzeźwiający jest określany jako klimat dolin i kotlin śródgórskich, wynika to z położenia, od południowego-wschodu Szczawno osłonięte jest Górą Parkową a wzniesienia Białego Kamienia i duże obszary leśne chronią uzdrowisko przed wiatrami wiejącymi od Wałbrzycha.

Pijalnia wód wnętrze calość
Malowniczo położone u stóp starego Chełmca miasteczko, łaskawie obdarzo­ne przez przyrodę w przepiękny krajobraz, łagodny podgórski mikroklimat, czyste powietrze, mające uzdrowicielską moc wody mineralne i nowoczesne zaplecze lecznicze - to skarby w pełni doceniane przez przyjeżdżających na kurację i wypoczynek.

Trasy spacerowe kuszą urodą o każdej porze roku: wiosną urzekają pachnące rododendronami i azaliami aleje Parku Zdrojowego, latem piękno swe roztacza Park Szwedzki pełen rzadkich okazów roślinności, jesień zaskakuje gamą pastelowych barw, których paletę przedstawia wzgórze Giedymina, zimą cisza i wszechobecna, piękna, trwała biel czyni z miasteczka baśniową krainę.

Ale nie tylko przyroda jest łaskawa, bowiem Szczawno jest także miejscem o tradycjach bogatych, pięknych, silnie związanych z życiem kulturalnym regionu, Polski i Europy.

To zakątek, w którym na każdym niemal kroku czuje się romantyczny powiew historii. To maleńka Arkadia, zachęcająca do powrotu każdego kto był tu choć jeden raz....
Panorama Miasta
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Witamy
Poniedziałek, 30 marca 2015
Położenie » Zobacz położenie atrakcji »

Filmy »

Noclegi w okolicy »
» lista atrakcji «
Wybierz atrakcje:
Szczawno - Zdrój zaprasza!!!
Parki: Zdrojowy im. H. Wieniawskiego i Szwedzki
Teatr Zdrojowy
Hala spacerowa
Pijalnia wód mineralnych
Dom Zdrojowy
Korona Piastowska
Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy „Dworzysko”
Góra Chełmiec
Reklamy Google
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone