Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Strzelin
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Wągrowiec
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Kamery »
Panoramy »

Wągrowiec
m
to urocze miasto położone w północno-wschodniej części Wielkopolski, które wyróżniają nie tylko bogata historia, ciekawe zabytki i oferta kulturalna, ale także bardzo dobra infrastruktura rekreacyjno-sportowa, przepiękne otoczenie oraz spokój.
 

Jego charakter najlepiej oddają dwa słowa: unikalność oraz energia.

Odkrywanie Wągrowca można rozpocząć w dowolnym jego miejscu, jednak chcąc „posmakować” niezwykłego i zabrać ze sobą niezapomniane wspomnienia, koniecznie trzeba odwiedzić kilka obowiązkowych punktów na mapie każdego turysty.

Unikalność miasta zawiera się w niezwykłych miejscach, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej. Do takich „perełek” zalicza się skrzyżowanie rzek - Wełny i Nielby - niezwykłe zjawisko na skalę europejską. Ich wody niemalże się nie mieszają i płyną dalej każda swoim nurtem. Piramidy? Nie tylko w Egipcie.

W Polsce znajdują się dwie takie budowle, z czego jedna z nich właśnie w Wągrowcu. W grobowcu w kształcie piramidy pochowano rotmistrza wojsk napoleońskich Franciszka Łakińskiego, natomiast z miejscem jego pochówku związana jest niezwykła legenda.

Wągrowiec wyzwala energię. Sportową i kulturalną. W mieście znajduje się Aquapark Wągrowiec, jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych w Wielkopolsce.

Aquapark oferuje bogaty program rekreacyjny, który zapewniają, 25-metrowy basen sportowy, basen rekreacyjny z rwącą rzeką, biczami wodnymi i krainą bąbelkową, a także jaccuzi, 80-metrowa zjeżdżalnia i kompleks saun. Tutaj mieści się jedna z największych w Wielkopolsce grota solna, prawdziwa skarbnica minerałów i mikroelementów.

Miasto położone jest nad Jeziorem Durowskim, które zachwyca swoim pięknem i jest idealnym miejscem dla miłośników wszelkiego rodzaju wodnych aktywności.

Baza noclegowa i gastronomiczna  >>
Czy wiesz że?
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone