Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Koronowo
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Wolsztyn
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Kamery »
Panoramy »

GMINA WOLSZTYN

położona jest w zachodniej części województwa wielkopolskiego na pograniczu Pojezierza Poznańskiego i Pojezierza Lubuskiego.

Wolsztyn znajduje się 70 km od Poznania oraz 60 kilometrów od Zielonej Góry. Bliskość granicy zachodniej znacznie ułatwia kontakt z całą Europą.

Autostrada A2 przebiega niecałe 25 kilometrów od Wolsztyna. Nieco bliżej, w Babimoście, znajduje się lotnisko, skąd bardzo szybko można dostać się do wszystkich większych miast w Polsce.

Najważniejszym elementem układu komunikacyjnego jest droga krajowa nr 32 z Poznania do Zielonej Góry łącząca drogę krajową nr 5 Poznań-Wrocław z drogą krajową nr S3 Szczecin – Zielona Góra.

Atrakcyjna lokalizacja w centrum turystycznego regionu bogatego w walory przyrodnicze i krajobrazowe zachodniej Wielkopolski sprawia, że nie brakuje tu miejsc przyciągających corocznie wielu gości.

Jeżeli dodamy do tego liczne zabytki i dobrze rozwiniętą infrastrukturę wypoczynkową, to oczywistym staje się fakt, iż Wolsztyn tak mocno stawia właśnie na turystykę.

Historia Wolsztyna jest utkana z pasjonujących wydarzeń, które mogą stanowić kanwę niejednej opowieści.

Oprócz licznych pożarów, zarazy uśmiercającej prawie półtora tysiąca ludzi, cichych dramatów spalonych na stosie 7 kobiet uznanych za wiedźmy i burzliwych losów kolejnych właścicieli miasta, wpisały się do niej także postacie tak światłe, jak Józef Hoene - Wroński, Robert Koch i Marcin Rożek.

Nazwa miasta wywodzi się z języka niemieckiego. Jej genezy upatruje się w rozwiniętym na tym terenie przemyśle włókienniczym (wollstein - z niem. „kamień wełny” to dawna jednostka miary kupieckiej obowiązująca na targach włókienniczych licząca około 14 kg).

Jednak Wolsztyn to przede wszystkim jedyne miejsce w Europie, gdzie od 1907 r. każdego dnia można zobaczyć gorący parowóz w gęstych kłębach pary wyruszający w trasę.

W Wolsztynie, malowniczym miasteczku pełnym kwiatów, urokliwych pomostów i spokojnych uliczek, w pierwszej kolejności należy odwiedzić: PAROWOZOWNIĘ, czynne od ponad 100 lat miejsce, gdzie obsługiwane są połączenia liniowe na trasie do Poznania lub Leszna.


Czy wiesz że?
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone