Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Kłodzko
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Żnin
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Piękno okolic
Pałac w Lubostroniu

Pałac w Lubostroniu

Pałac w Lubostroniu

Pałac w Lubostroniu
W regionie zachowało się wiele okazałych, zabytkowych pałaców i dworków. Perłą architektury dworskiej jest klasycystyczny Pałac w pobliskim Lubostroniu (1795-1800) - jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Pałac otoczony jest 28-hektarowym parkiem z unikalnym drzewostanem. Natomiast w Gąsawie warto zobaczyć zabytkowy drewniany kościół p.w. św. Mikołaja z XVII wieku. Podczas remontu dachu i ścian w roku 1998 odkryte zostały cenne malowidła ścienne.
 
Walory przyrodnicze regionu, piękne krajobrazy, zabytki i muzea oraz liczne imprezy turystyczne, kulturalne i sportowe przyciągają do Żnina i jego okolic ok. 300 tys. turystów rocznie. Najważniejszym wydarzeniem jest festyn archeologiczny organizowany we wrześniu każdego roku w Biskupinie.

Miasto Żnin posiada miano polskiej stolicy niezwykle widowiskowego sportu motorowodnego. Każdego roku w lipcu Małe Jezioro Żnińskie jest arena Motorowodnych Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Z roku na rok rośnie też ranga Żnina jako ośrodka żeglarstwa, windsurfingu oraz sportu bojerowego.

Wpływają na to doskonałe warunki wietrzne panujące na Dużym Jeziorze Żnińskim oraz powierzchnia akwenu wynosząca 432 ha.

Inne cykliczne imprezy cieszące się dużą popularnością to: "Jesień na Pałukach" (z Jarmarkiem Sztuki Pałuckiej) odbywająca się pod koniec września w Żninie, Pałuckie Dni Turystyki (otwarcie i zamknięcie sezonu turystycznego, maj - wrzesień), zloty motoparalotniarzy, właścicieli motocykli harley-davidson, ogólnopolskie biegi żnińskie oraz Pałuckie Targi Rolne.
 
 
Zapraszamy do Żnina i na malownicze Pałuki!
Zapraszamy!
Witamy
Czwartek, 13 grudnia 2018
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone