Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Ujsoły
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Atrakcje turystyczne » wróć do listy «

Szlak Papieski
Ziemia Ujsolska to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku oraz wędrówek górskich Ojca Świętego Jana Pawła II, za czasów kiedy przyjeżdżał w te okolice. Dzisiaj podążać możemy Jego śladami, fedrując Szlakiem Papieskim, który oznaczony został w 2006 roku przez Gmine Ujsoły, ku pamięci największego spośród Polaków.


Szlak Papieski w Gminie Ujsoły zaczyna się w centrum Ujsół obok kościoła pod wezwaniem św. Józefa Robotnika i biegnie przez przysiółki Głębokie, Złatna, Złatną Hutę i Szeroki Kamieniec na szczyt Lipowskiej. Dalej przez Robaczą i Halę Radykalną przebiega przez Zapolankę i Kręcichwosty, skąd wiodąc ponownie przez Ujsoły zmierza przez Jaworskie, Muńcuł i Kotarz na górę Rycerzowi. Stamtąd przez Hutyrową, Morgi i Solówkę prowadzi do centrum Ujsół. Łączna długość Szlaku Papieskiego, biegnącego przez Gminę Ujsoły to około 50 km.

Na najbardziej malowniczym odcinku Szlaku Papieskiego, wiodącym ze Złatnej Huty na szczyt Lipowskiej wytyczoną Drogę Światła. Jest to ustanowione przez Jana Pawłą II nabożeństwo wielkanocne, której przebieg jest wzorowany na Drodze Krzyżowej. Składa się na nią czternaście stacji (analogiczne do medytacji pasyjnych).

Każda z wymienionych stacji ma formę skalnego głazu z mosiężną tablicą. Na tablicach tych widnieją: insygnia władzy papieskiej, wizerunek Ojca Świętego oraz nazwa stacji i jej motyw przewodni.


« poprzednia
Zapraszamy!
Witamy
Środa, 16 stycznia 2019

Atrakcje z tej kategorii:

Inne kategorie:
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone